Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Drugi wyjazd do Japonii

26 listopada 2023 roku, druga grupa uczniów naszej szkoły pod opieką wicedyrektora szkoły pana Antoniego Markiewicza oraz nauczycielki języka angielskiego, pani Marty Okupskiej, wyruszyła w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wyjazd do Japonii był fascynującym doświadczeniem, które umożliwiło nam głębsze zrozumienie kultury, historii oraz codziennego życia mieszkańców tego kraju. Głównym celem naszej wizyty było nawiązanie współpracy oraz wymiana uczniowska z Uniwersytetem Reitaku, położonym niedaleko Tokio. Uczelnia ta została założona w 1959 roku jako prywatna instytucja edukacyjna specjalizująca się w nauczaniu języka angielskiego.

Przy okazji zajęć integracyjno-edukacyjnych postanowiliśmy także zwiedzić Japonię, aby jak najlepiej poznać jej niezwykłą kulturę oraz historię. Oto plan naszej podróży:

26/11 - Dzień 1:
17:00 - Zbiórka przed szkołą. Przejazd do Warszawy. Wylot z Warszawy o godzinie 22:50 z bezpośrednim lotem do Tokio.

27/11 - Dzień 2:
Przylot do Tokio na lotnisko Narita o godzinie 19:30. Przejazd koleją na Uniwersytet, zakwaterowanie i nocleg.

28/11 - Dzień 3:
Współpraca z Uniwersytetem Reitaku, po południu zwiedzanie Tokio oraz wizyta w ambasadzie Polski w Tokio. Powrót na Uniwersytet. Kolacja i nocleg.

29/11 - Dzień 4:
Kontynuacja współpracy z Uniwersytetem Reitaku oraz zwiedzanie Tokio. Kolacja i nocleg na Uniwersytecie.

30/11 - Dzień 5:
Przejazd szybkim pociągiem do Kioto. Zwiedzanie miasta, które było stolicą Japonii do 1868 roku. Obejrzymy m.in. Zamek Nijo, Świątynię Złotego Pawilonu oraz Świątynię Kyomizu. Kolacja i nocleg w Kioto.

01/12 - Dzień 6:
Dalsze zwiedzanie Kioto, wizyta m.in. w Fushimi Inari oraz w ogrodzie Ryoan-ji. Kolacja i nocleg w Kioto.

02/12 - Dzień 7:
Zwiedzanie Nary i odwiedziny w świątyni Todaiji oraz Wielkim Chramie Kasuga. Po południu powrót do Kioto.

03/12 - Dzień 8:
Wycieczka do Osaki, spacer główną ulicą handlową. Po południu powrót do Kioto.

04/12 - Dzień 9:
Wycieczka do Hiroszimy i Miyajimy. W drodze odwiedzimy Himeji i najsłynniejszy japoński zamek. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

05/12 - Dzień 10:
Zwiedzanie Hiroszimy, wizyta w miejscach upamiętniających tragiczny wybuch bomby atomowej. Po południu przejazd do Tokio, spacer w dzielnicy Akihabara. Kolacja i nocleg w Tokio.

06/12 - Dzień 11:
Czas wolny na zakupy i dalsze poznawanie Tokio. Powrót do Warszawy o godzinie 23:05.

07/12 - Dzień 12:
Przylot do Warszawy o godzinie 05:45, następnie przejazd do Łodzi.

Wyjazd do Japonii był niezwykle wzbogacającym doświadczeniem. Poznaliśmy bogatą historię, kulturę i tradycję tego kraju, jednocześnie delektując się pięknem krajobrazów i smakami, które oferuje. Z pewnością powrócimy tu ponownie, wierząc, że to początek naszej współpracy z Uniwersytetem Reitaku.